Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 01:35
 
GTO’dan gurur imzası!
Dernekler Haberi
GTO’dan gurur imzası!

ASELSAN, Gebze Ticaret Odası ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle proje çalışmaları bir süre önce başlatılan ve savunma sanayi başta olmak üzere; sanayiye nitelikli eleman yetiştirmeyi hedefleyen, aynı zamanda yetenekli öğrencilerin günümüzün en ileri teknolojileri ile eğitim gerçekleştirileceği okul projesi için Kocaeli Valisi Seddar Yavuz huzurunda bir protokol gerçekleştirildi. Vali Seddar Yavuz, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nail Çiler, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen protokol töreni ile, Çayırova ilçe hudutları içinde kalan, 28.683 m2’lik alan üzerine kurulacak olan okul projesinin inşaatı en kısa süre içerisinde başlatılarak tamamlanacaktır. Nitelikli eğitim süreçlerinin tamamen hakim olacağı ve seçkin öğrencilerin eğitim göreceği okulda son teknoloji makine-ekipmanlar, akıllı mühimmatlar ve diğer donanım malzeme ve ürünlerin yer aldığı atölyeler aracılığıyla üst düzey eğitim verilecek, teorik ve pratik eğitimlerle sektörlerin ihtiyaç duyduğu işgücü potansiyelinin istihdam edilmesi noktasında önemli faydalar sağlanacak.
BÖLGEMİZE DEĞER KATACAK
Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; öğrencilerin niteliklerini artırmak, kurumlar arası işbirliği ile mevcut ilişkileri geliştirmek, mesleki eğitimde ortak vizyon oluşturmak ve mesleki teknik eğitimin niteliğini daha etkin bir şekilde güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek; “Bilindiği üzere bölgemiz, ülkemiz ekonomisine önemli katma değer oluşturan yerleşim yerlerinden biri olup, üretim ölçeği itibariyle de büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bulunduğumuz süreçte insan kaynağının niteliğinin gerek ulusal, gerekse uluslararası rekabette en önemli güç olduğu bilinmektedir. Bu noktada eğitim süreçlerimizin, işgücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması çok önemlidir. Bizler okulumuzda bahsettiğimiz noktaları hedefleyerek, istihdam konusunda da bölge ve ülke sanayimize büyük katkılar sağlama gayreti içerisinde olacak ve projemizi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Girişimci, inovatif düşünceye sahip ve değer üreten gençlerimizi yetiştireceğimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin bölgemize, ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRECEK
Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ise, girişimciliği yaygınlaştırmak için yetişmiş insan gücü ile sanayinin mevcut tecrübesi ve olanaklarının birleştirilmesinin önemli bir gereklilik olduğunu, bunun bilimsel, teknolojik ve ekonomik büyümeyi beraberinde getireceğini belirterek, “Eğer yüksek katma değer üreteceksek, bilgiyle üretimi buluşturmamız şart. Kendi teknolojisini üreten ve satan, rekabet gücü ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye hepimizin en büyük arzusu. Bunu da yaratıcı genç neslimizle birlikte sağlayacağımıza inanıyorum. Sosyal sorumluluk bilinci yüksek, yaratıcı düşünceye sahip, çevresindeki ihtiyaçlara duyarlı, sorunların farkında olan ve bunların çözümüne yönelik fikir üreten genç nesillerin yetiştirilmesi, bu ülkeye ve bu bölgeye hizmet eden kişiler olarak hiç şüphesiz ki, en büyük temennimiz…Geleceğimizi şekillendirecek olan nitelikli bireylerin yetiştirileceği ve nitelikli eğitim veren, örnek teşkil edecek bir yapı olmaya aday Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTO’dan, gurur, imzası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı