Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 11:06
 
Gebze’de Fetih Şöleni
Siyaset Haberi
Gebze’de Fetih Şöleni

İstanbul’un fethini, her yıl çeşitli etkinliklerle kutlayan Anadolu Gençlik Derneği, bu yıl da dev bir organizasyonla Gebze Alaattin Kurt Stadyumu’nda fethin 565. yıldönümünü kutladı. Programa katılmak için Ankara’dan gelen, Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nu, Sabiha Gökçen Havalimanı önünde yüzlerce araçlık bir konvoy karşıladı. Karamollaoğlu’nun uçağı inmeden dakikalar önce Sabiha Gökçen Havaalanı önüne araçlarıyla gelen yüzlerce partili, Temel Karamollaoğlu’nun gelmesiyle Gebze Alaattin Kurt Stadyumu’na doğru hareket etti.

10 DAKİKALIK YOLU BİR SAATTE YÜRÜDÜLER

Sabiha Gökçen Havaalanında binlerce araçlık bir konvoyla karşılanan Karamollaoğlu, stadın yakınlarındaki Gebze İlyas Bey Camii önünde indi ve burada kendisini bekleyen binlerce gençle stada doğru yürümeye başladı. İzdiham nedeniyle güçlükle yürüyen Karamollaoğlu, gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

BÜYÜK BİR COŞKU YAŞADI

Stada varıncaya kadar; “Bilge Başkan, Temel Başkan” “İşte ordu, işte komutan” “Bir hilal beş yıldız, iktidara hazırız” sloganlarını dillerinden düşürmeyen gençler, büyük bir coşku yaşadı.

FETİH VE GENÇLİK ŞÖLENİ…

Fetih ve Gençlik Şöleni için, alanı saatler öncesinden dolduran on binlerce Milli Görüşçü, Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun konuşma yapacağı saati heyecanla bekledi. Temel Karamollaoğlu’nun binlerce genç ile stada girmesinin ardından, heyecan zirveye ulaştı. “Bilge Başkan, Temel Başkan” “İşte ordu, işte komutan” sloganlarıyla karşılanan Temel Karamollaoğlu’na olan ilgi büyüktü.

‘MÜCADELEMİZ; MEVKİ İÇİN DEĞİLDİR’

“Bizim mücadelemiz, mal- mülk, makam-mevki mücadelesi değildir. Ahmet gitsin-Mehmet gelsin mücadelesi hiç değildir. Biz, hakkın ve hakikatin mücadelesini veriyoruz. 1600 lira asgari ücretle evini helal lokma ile geçindirmeye çalışanların mücadelesini veriyoruz.  İşsiz gencin, atanamayan öğretmenin, mağdurun, memurun, derde boğulmuş esnafın ve çiftçinin mücadelesini veriyoruz. Haksız yere işinden, eşinden, aşından edilen KHK mağduru on binlerin mücadelesini veriyoruz. Derdimiz kamu ihalelerini paylaşmak değil, yetimin, gariplerin hakkını korumaktır” diye devam etti.

‘HAZIRIZ’

Konuşmasının devamında gençlere seslenen Karamollaoğlu: “Gençler, sizin güzel bir sloganınız var. Siz sürekli olarak diyorsunuz ki; ‘bir hilal beş yıldız iktidara hazırız.’ Şimdi sizlere sormak istiyorum. 24 Haziran’da iktidar olmaya var mısınız? Yaşanan adaletsizliklere son vermeye var mısınız? Güzel bir gelecek inşa etmeye var mısınız?” dedi. Bu sorulara teker teker “Hazırız” diye cevap veren gençler, kararlılıklarını ortaya koydu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, Fetih, Şöleni,
Yorumlar
Haber Yazılımı